+38 (044) 581-79-54

Встречные сверки при осуществлении налогового контроля

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»

кандидат юридичних наук, адвокат

ДФС України затвердила Методичні рекомендації щодо організації та проведення зустрічних звірок, обміну податковою інформацією при здійсненні податкового контролю (далі – Методичні рекомендації). Про це йдеться в наказі ДФС України від 17.07.2015 р № 511 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДФС України від 19 жовтня 2015 року № 806).

Відповідно до Методичних рекомендацій для проведення зустрічних звірок відбираються суб'єкти господарювання (контрагенти платника податків, у т. ч.  самозайняті особи та суб'єкти підприємницької діяльності - фізособи), у випадках, визначених п. 2 постанови Кабміну від 27.12.2010 р № 1232 «Про затвердження Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок ».

Відбір суб'єктів господарювання для здійснення зустрічних звірок доцільно проводити шляхом ретельного аналізу наявної в органах ДФС податкової інформації. При проведенні аналізу рекомендується досліджувати схему діяльності платника податків щодо регулярності взаємин з контрагентами, проаналізувати наявність причинно-наслідкового зв'язку між фактом придбання товарів (послуг), інших витрат по основній господарській діяльності платника податку, обґрунтованість використання товарів у господарській діяльності, особливості предмета господарсько-правових взаємовідносин.

Необхідність проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання посадовими особами органів ДФС доцільно визначати також за результатами аналізу документів, отриманих із внутрішніх (в т. ч. від оперативних і юридичних підрозділів) або зовнішніх джерел (у т. ч. від платників податків), що свідчать про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства.

За результатами аналізу розглядається питання про доцільність направлення запиту про проведення зустрічної звірки в орган ДФС, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання.

Направляти запит про проведення зустрічної звірки рекомендується при виявленні за результатами аналізу податкової інформації фактів, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

З метою проведення зустрічної звірки орган ДФС, який ініціює проведення такої звірки (орган ДФС - ініціатор), направляє до органу ДФС, на обліку якого перебуває суб'єкт господарювання (орган ДФС - виконавець), запит про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання за допомогою інформаційної системи.

З метою отримання податкової інформації, яка відсутня в інформаційних базах даних органів ДФС або перегляд якої обмежений відповідно до рівня органу ДФС - ініціатора, останній направляє до органу ДФС - виконавця запит щодо обміну податковою інформацією за допомогою інформаційної системи.

Запити про проведення зустрічних звірок та запити щодо отримання податкової інформації, надіслані іншими засобами (транзитними файлами і т. д.), опрацюванню не підлягають.

Зустрічні звірки проводяться органом ДФС - виконавцем або органом ДФС - ініціатором.

Контакты

Глава объединения

Гарагонич Александр Васильевич 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергеевич 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, г. Киев, Оболонская набережная, 7, корпус 3, офис 2

Розробка сайтів "Liberty Digital"