+38 (044) 581-79-54

Роз’яснення ВСУ про розмір відсотків, що виплачується за несвоєчасно виданий внесок

Солонина Ігор Юрійович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 11 листопада 2015 розглянув справу № 6-1891цс15 за позовом вкладника до банку «Надра» про стягнення відсотків за користування грошовим внеском, 3% річних та інфляційних витрат.

При розгляді була сформульована наступна правова позиція: закінчення строку дії договору банківського вкладу у разі невиконання зобов'язань не припиняє зобов'язальні правовідносини, а трансформує їх у охоронні, що містять обов'язок відшкодувати завдані збитки, встановлені договором або законом.

При цьому відповідно до частини другої статті 1070 ЦК відсотки за користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клієнта, сплачуються банком у розмірі, встановленому договором, а якщо відповідні умови не встановлені договором - у розмірі, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.

Встановлено, що договір банківського вкладу не містить певного розміру процентної ставки за користування грошовим внеском у разі неналежного виконання зобов'язань за договором після закінчення терміну його дії.

Проте суди, задовольняючи позов у ​​повному обсязі, положення частини першої статті 1058 та статті 1061 ЦК у спірних правовідносинах застосували неправильно і дійшли помилкового висновку про те, що після закінчення терміну дії договору і в разі неналежного виконання його умов з банку на користь вкладника підлягають стягненню відсотки за користування грошовим внеском за процентною ставкою, передбаченої договором, не врахувавши, що ним не визначено розмір ставки відсотків за користування депозитом у разі закінчення терміну його дії та неналежного виконання грошового зобов'язання по ньому.

Суд безпідставно не застосував норму статті 1070 ЦК і не врахував, що з банку підлягають стягненню відсотки за процентною ставкою в розмірі, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"