+38 (044) 581-79-54

Стягнення заборгованості за послуги по централізованому опаленню

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

Верховний Суд Україні розглянув питання про стягнення заборгованості за послуги по централізованому опаленню та обслуговуванню внутрішньо будинкових мереж у випадку відключення від мереж централізованого опалення.

Так, 11 листопада 2015 року Верховний Суд Україні на засіданні палати по цивільним справам розглянув справу №6-1192цс15 про стягнення заборгованості за послуги по централізованому опаленню та обслуговуванню внутрішньо будинкових мереж.

При розгляді даного питання була сформована така правова позиція, що згідно статті 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної  та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої  води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21 липня 2005 року, споживачі мають право відмовитись від отримання послуг по централізованому опаленню та постачання гарячої води. Відключення споживачів відбувається у порядку визначеному законодавством, в той час, як самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води заборонено.
Таким чином, самовільне відключення від мереж централізованого опалення не є підставою для звільнення від оплати за послуги теплопостачання.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"