+38 (044) 581-79-54

Спадкування у разі смерті фізичної особи-підприємця

 

Вербицький Ярослав Володимирович

юрист  Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Процедура спадкування є загальною та аналогічною як і в описаних раніше випадках (описано в попередніх листах – спадкоємці отримують майно спадкодавця). Згідно з законодавством України смерть фізичної особи-підприємця є підставою припинення її діяльності. Тому Вам потрібно звернутися до Державної реєстраційної служби для реєстрації припинення Фізичної особи-підприємця.

Дане питання регулює Закон України «Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

У  разі  смерті  фізичної особи - підприємця третя особа, зокрема  спадкоємець  або відповідний орган виконавчої влади, може подати   державному   реєстратору   особисто  (надіслати  поштовим відправленням)  нотаріально  засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної  особи  або  витяг  з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.

Державний реєстратор у разі отримання повідомлення про смерть фізичної  особи  - підприємця та в разі, якщо третя особа, зокрема спадкоємець  або відповідний орган виконавчої влади, протягом двох місяців з дня надходження такого повідомлення не подає нотаріально засвідчену  копію  свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного  реєстру  актів  цивільного  стану  громадян про смерть фізичної  особи,  зобов’язаний  надіслати  запит  до  відповідного органу  реєстрації  актів цивільного стану для отримання документа про   підтвердження  факту  смерті  фізичної  особи  -  підприємця відповідно до законодавства України.

Державному  реєстратору  забороняється вимагати додаткові документи   для   проведення   державної   реєстрації   припинення підприємницької  діяльності фізичної особи – підприємця.

Якщо документи для проведення   державної   реєстрації припинення підприємницької   діяльності фізичною особою - підприємцем подаються третьою особою, зокрема   спадкоємцем, особисто,   державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця.

Документи, які подаються   для   проведення   державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів    видається    третій    особі,   зокрема   спадкоємцю (надсилається   поштовим  відправленням),  з  відміткою  про  дату надходження документів.

Повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у разі її смерті, а також відомості відповідної реєстраційної картки є підставою для зняття фізичної особи - підприємця з обліку в органах статистики, ДФС, Пенсійного фонду України.

Податковий кодекс України не передбачає подання звітності та особливого порядку для погашення податкових зобов’язань фізичної особи-підприємця, у разі його смерті.

Грошові зобов’язання фізичної особи у разі її смерті виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину, в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.

Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.

 

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"