+38 (044) 581-79-54

Використання чужого імені та фотозображення

24 вересня 2013 року

Солонина Ігор Юрійович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Правове регулювання використання чужого імені та фотозображення передбачено Цивільним кодексом України (далі – ЦК України), а саме, главою 22 ЦК України «Особисті немайнові права, що забезпечують соціальне буття фізичної особи».

Відповідно до ч. 2 ст. 296 ЦК України використання імені фізичної особи в літературних та інших творах, крім творів документального характеру, як персонажа (дійової особи) допускається лише за її згодою, а після її смерті - за згодою її дітей, вдови (вдівця), а якщо їх немає, - батьків, братів та сестер.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦК України фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу.

Згідно до ч. 4 ст. 303 ЦК України у разі смерті фізичних осіб, визначених частинами другою і третьою цієї статті, особисті папери можуть бути використані, у тому числі шляхом опублікування, лише за згодою їхніх дітей, вдови (вдівця), а якщо їх немає, - батьків, братів та сестер.

Таким чином і в разі використання імені Плюща Г.В., і в разі використання його фотозображення під час заснування нагороди обов’язково необхідно отримати згоду від його дітей та вдови.

Причому, рекомендуємо взяти згоду як від вдови так і від дітей, для усунення подальших ускладнень під час використання чужого імені та фотозображення.

Цивільне законодавство не передбачає конкретної форми правочину щодо надання згоди на використання чужого імені та фотозображення, а також не передбачає особливі вимогти щодо його змісту, а тому він може бути укладений у будь-якій формі та мати зміст, що відповідає загальним засадам цивільного законодавства.

Для зменшення ризиків в майбутньому щодо використання чужого імені та фотозображення, рекомендуємо отримати згоду родичів шляхом укладення письмового правочину з додержанням вимог ст. 203 ЦК України та ст. 207 ЦК України. А також здійснити його нотаріальне посвідчення відповідно до норм ст. 209 ЦК України.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"