+38 (044) 581-79-54

Щодо отримання вільного доступу до реєстру нерухомості

26 листопада 2014 року

Шевчук Петро Васильович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

26 листопада 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 р. за № 1701-VII.

Закон передбачає ряд важливих нововведень, серед яких ключовим є вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Інформація може надаватися для фізичних та юридичних осіб виключно по об'єкту нерухомості в електронній або паперовій формі. В електронній формі інформація може бути надана через сайт Укрдержреєстру. У свою чергу, для отримання відомостей на паперовому носії потрібно подати особисто або надіслати поштою органам реєстрації / нотаріусам відповідну заяву. При цьому за заявою власника або іншого правовласника орган державної реєстрації надає йому інформацію про осіб, які отримали відомості про зареєстровані права та їх обтяження, що належать йому.

Крім цього, відтепер підприємства (за винятком державних і комунальних) повинні встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього, а також надавати її державному реєстратору у передбачених законом випадках. Важливо відзначити, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цього Закону, повинні протягом шести місяців з сьогоднішнього дня подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодонабувача (в тому числі про засновника кінцевого вигодонабувача, якщо засновник – юридична особа).

Закон встановлює адміністративну відповідальність за неподання юридичною особою державному реєстратору відомостей про свого вигодонабувача.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"