+38 (044) 581-79-54

Щодо секретного заповіту

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
доктор юридичних наук, адвокат

03 грудня 2020 року

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Суми) на своєму офіційному веб-сайті (https://www.sumyjust.gov.ua) роз’яснило особливості посвідчення та оголошення секретного заповіту.

Як відомо, остання воля людини викладається у письмовій формі та засвідчується нотаріусом у встановленому законом порядку. Проте інколи спадкодавці не розкривають зміст свого заповіту та бажають зберегти таємницю до моменту його оголошення.

Секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом. Такий документ подається в заклеєному конверті, на якому є підпис заповідача. Нотаріус ставить на конверті свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує.

Заповідачу слід звернути увагу на обов'язкові елементи заповіту, які мають бути в ньому присутні (склад майна, який передається визначеному колу осіб, частки спадщини тощо), а також на можливість виконання умов заповіту спадкоємцями. Ці вимоги важливі, оскільки нотаріус не зможе заздалегідь здійснити перевірку документа та виявити недоліки, через які він визнається недійсним.

Одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту, повідомляє членів сім'ї та родичів спадкодавця (якщо місце проживання йому невідоме, то нотаріус робить повідомлення в друкованих засобах масової інформації). У присутності заінтересованих осіб і двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст.

Під час зачитування заповіту складається протокол, який підписують нотаріус і свідки. У документі записується весь зміст заповіту.

Зауважимо, що секретному заповіту присвячено статті 1249 і 1250 Цивільного кодексу.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"