+38 (044) 581-79-54

Протидія шахрайству при наймі житла

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

18 листопада 2020 року

 

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги на своєму офіційному веб-сайті (https://www.legalaid.gov.ua/) вказав, як убезпечити себе від шахрайства при наймі житла.

Зазвичай, для уникнення документальної тяганини і сплати додаткових податків на дохід, сторони договору найму житла погоджують його умови усно. Хоча наймач, за згодою власника, фактично може проживати у помешканні, щодо якого сторони досягли домовленостей, але він втрачає гарантії свого захисту в такому статусі, визначені законодавством.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 811 Цивільного кодексу України договір найму житла укладається у письмовій формі. Тобто його чинність пов’язана з формою укладення. З чого випливає, що перша умова, здійснення належної процедури найму житла – укласти договір. За бажанням будь-якої із сторін він може бути посвідчений письмово, внаслідок чого буде внесений у відповідний реєстр. Таким чином, копію договору сторони зможуть отримати, навіть якщо їхні екземпляри будуть втрачені чи знищені. Майте на увазі, у такій ситуації при укладенні простого письмового договору підтвердити наявність втраченого договору чи його умови практично не можливо.

У договорі обов’язково потрібно вказати:

– реквізити сторін (наймодавця і наймача);

– предмет найму (характеристика житла: адреса, розмір);

– чим підтверджується право наймодавця на дане житло (наприклад, витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно);

– строки найму;

– суму плати за житло, спосіб оплати та строки її внесення (наприклад, щомісячно до 5 числа на банківський рахунок чи готівкою і т. п.);

За бажанням будь-якої сторони в договір вносяться додаткові умови. Так, доцільно передбачити права та обов’язки сторін договору, відповідальність сторін за порушення умов договору (наприклад, умови нарахування пені чи неустойки за несвоєчасне внесення судового збору).

Зверніть увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 812 ЦК України помешкання має бути придатним для постійного проживання у ньому. Тому у разі виявлення непридатності такого житла до постійного проживання, ви маєте право на розірвання договору найму без сплати пені чи неустойки, якщо такі передбачені в договорі. Водночас рекомендуємо додаткову таку можливість передбачити також умовами договору.

Таким чином, у договорі ви можете передбачити всі умови, які вважаєте за потрібне, аби захистити себе і свої майнові права.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"