+38 (044) 581-79-54

Щодо стягнення шкоди з ФГВФО

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

29 вересня 2020 року

Відповідно до рішення Верховного Суду від 29 липня 2020 року № 761/736/20 у разі стягнення шкоди з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - ФГВФО) особа звільняється від сплати судового збору.

Обставини справи

Заявник не сплатив судовий збір, посилаючись на те, що у справах щодо стягнення шкоди з ФГВФО він не сплачується. Суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, визнали, що судовий збір у цьому випадку сплачувати потрібно.

Позиція ВС

ВС не погодився з відповідним висновком попередніх судів.

ВС зазначає, що додатковою постановою Великої Палати Верховного Суду від 29 травня 2019 року у справі № 826/9960/15 за позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії стягнуто з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на користь позивача витрати на сплату судового збору у розмірі 87,70 грн.

Посилаючись на ті обставини, що вказане грошове зобов'язання було фактично виконано в примусовому порядку лише 24 грудня 2019 року, тобто протягом 209 днів, позивач просить суд стягнути з відповідача грошові кошти у відшкодування майнової та моральної шкоди.

Вказані вимоги безпосередньо пов'язані із попередніми вимогами до цього ж відповідача про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

Оскільки у цій справі правовідносини сторін, наряду з іншими, також урегульовані нормами законодавства про захист прав споживачів, оскільки зобов'язання між сторонами у справі стосується виконання рішення суду у справі про порушення права на отримання коштів за договором банківського вкладу, а тому позивач залишається бути споживачем послуг банку.

За таких обставин висновок суду першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, про стягнення з позивача судового збору за подання позовної заяви в цій справі є помилковим.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"