+38 (044) 581-79-54

Правовий режим господарської діяльності індивідуального таксі

Вербицький Ярослав Володимирович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля,  діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом,  розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів,  розташованих у шаховому порядку на дверцятах  автомобіля  з  лівого  та правого боків,  призначений для надання послуг з перевезення пасажирів  та їхнього багажу в індивідуальному порядку.

Таксометр - прилад,  призначений для  інформування  пасажирів про вартість поїздки   та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством.
Надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі, надання послуг  з  внутрішніх  перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; - ліцензується.
Зареєстровані легкові автомобілі, які обладнуються устаткуванням  для  роботи  як  таксі  і використовуються згідно з відомостями, поданими ліцензіатом органу ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, при провадженні такого виду господарської діяльності, державній перереєстрації не підлягають. 

Звертаємо увагу, що з 23 липня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. передбачено, що застосування РРО не обов’язкове не тільки для платників єдиного податку першої групи, а також для другої і третьої групи платників податків на спрощеній системі за умови, що їх дохід не перевищує 1 млн. грн. А відтак, для вищевказаних суб’єктів господарювання застосування таксометру є не обов’язкове.

Таким чином, для оптимального здійснення діяльності у сфері надання послуг перевезення (таксі), на законних підставах, необхідно:
 • Зареєструватися, як фізична особа підприємець (ФОП) у порядку визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» із метою надання послуг внутрішнього перевезення на легковому авто (таксі).
 • Стати на облік до податкових органів, як платник податків на спрощеній системі (єдиний податок 1,2 груп), задля того щоб не використовувати таксометр у процесі здійснення господарської діяльності.
 • Отримати повідомлення про взяття на облік у районному управлінні Пенсійного фонду України.
 • Отримати ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів на таксі. Органліцензування - Державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Укртрансінспекція) та її адміністративно-територіальні підрозділи (Територіальні управління Укртрансінспекції: http://www.uti.gov.ua/transinsp/uk/publish/article/40738).

Звертаємо увагу, до заяви про видачу ліцензії додаються наступні документи:

 • оригінал виписки з ЄДРПОУ;
 • копія технічного паспорту (паспортів) на транспортний засіб (постійних та тимчасових, в разі наявності орендованих ТЗ);
 • копії посвідчення водія національного зразка та медичних довідок водіїв;
 • копія полісу обов'язкового страхування (автоцивілка);
 • копія полісу страхування водіїв від нещасних випадків на транспорті;
 • копії паспорта та ідентифікаційного коду;
 • у разі наявності, опис таксометра (марка, тип, серійний номер таксометра).

При реєстрації як платник єдиного податку до державного бюджету у вигляді податків сплачується до 20% від розміру мінімальної заробітної плати (243 грн. 60 коп.), а також щомісячно необхідно робити відрахування єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України близько 450 гривень.

Таким чином, після реєстрації платником єдиного податку у суб’єкта господарювання виникає обов’язок сплачувати податки та збори на загальну суму 693 гривні 60 копійок. Сума являється орієнтовним розрахунком, так як кінцева сума буде залежати від обраної системи оподаткування.

Після здійснення вищезазначених дій суб’єкт господарювання набуває права здійснювати підприємницьку діяльність у сфері таксі.

 

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"