+38 (044) 581-79-54

Щодо систем дистанційного обслуговування банків

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
доктор юридичних наук, адвокат

12 січня 2021 року

 

30 грудня 2020 року Національний банк України (далі – НБУ) на запит Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України видав лист «Про використання систем дистанційного обслуговування» за № 57-0009/80572, в якому надав роз’яснення, що здійснення розрахунків з оплати товарів або послуг з використанням систем дистанційного обслуговування та сервісів банків за своєю суттю є переказом коштів з рахунку платника на рахунок отримувача (суб'єкта господарювання).

НБУ зазначає, що клієнт для оперативного ведення своїх рахунків, здійснення переказів може використовувати системи дистанційного обслуговування («клієнт – банк», «клієнт - Інтернет – банк», «телефонний банкінг», «платіжний застосунок» та інші системи) та сервіси банків, що надають можливість ініціювати переказ коштів.

За інформацією банків Приват24, Ощад24 - є системами дистанційного обслуговування, а LiqPay, Монобанк - сервісами банків, що надаються клієнтам, зокрема для проведення розрахунків, здійснення оплати за товари та надані послуги.

Отже, оплата за товари (послуги) через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay шляхом переказу коштів з рахуну за розпорядженням клієнта є банківською операцією.

Крім того, раніше НБУ у листі від 28.09.2020 р. № 57-0009/53844 зазначив, що для суб'єкта господарювання безготівковим розрахунком є оплата товарів та послуг, що здійснена шляхом переказу коштів на його рахунок незалежно від способу ініціювання такого переказу покупцем (зокрема, за допомогою сервісів переказу коштів (Liqpay, Portmone, iPay тощо), банківських систем дистанційного обслуговування (у тому числі, з використанням платіжної картки), шляхом внесення покупцем готівки у касу банку або небанківської установи (у тому числі, шляхом використання програмно-технічного комплексу самообслуговування (ПТКС).

Готівковим розрахунком для суб'єкта господарювання є виключно приймання ним готівки безпосередньо від покупця.

Зазначені вимоги законодавства НБУ просив враховувати під час надання податкових консультацій платникам податків.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"