+38 (044) 581-79-54

Щодо обов’язковості використання ФОПом печатки

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
доктор юридичних наук, адвокат

21 грудня 2020 року

Головне управління ДПС у Київській області на офіційному веб-сайті (https://kyivobl.tax.gov.ua/), роз’яснює, чи зобов’язаний ФОП при здійсненні підприємницької діяльності використовувати печатку.

Закон № 1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» вніс зміни до низки кодексів і законів України, спрямованих на перехід до добровільності використання печаток суб'єктами господарювання приватного права.

Згідно з п. 4 ст. 62 Господарського кодексу підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки.

Особливості статусу громадянина як суб'єкта господарювання визначено у статті 128 ГКУ, яка не містить вимог щодо обов'язкової наявності печатки у суб'єкта господарювання.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов'язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.

Водночас, узагальнюючи норми Податкового кодексу (у тому числі п. 48.3 ст. 48 ПКУ), форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи - підприємця або посадових осіб - юридичної особи печаткою за її наявності.

Щодо використання печатки при здійсненні господарської діяльності, то фізичні особи - підприємці, у тому числі спрощенці, приймають рішення самостійно, враховуючи специфіку своєї діяльності.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"