+38 (044) 581-79-54

Про припинення на вимогу орендаря оренди земельної ділянки

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

10 вересня 2020 року

 

Відповідно до рішення Касаційного господарського суду Верховного Суду від 05.08.2020 р. у справі № 910/10865/19 встановлено, що завершення будівництва та прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва є підставою для припинення на вимогу орендаря договору оренди земельної ділянки.

Обставини справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю звернулося до суду з позовом до Київської міської ради про розірвання договору оренди.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що починаючи з 12 березня 2011 року позивач не проводить забудову земельної ділянки та не використовує її через завершення будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом.

Позиція ВС:

Відповідно до частин 1, 2 статті 651 Цивільного кодексу зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Частиною 2 статті 19 Закону "Про оренду землі" передбачено, що після завершення будівництва та прийняття об'єкта в експлуатацію добросовісний орендар земельної ділянки, наданої для потреб будівництва та обслуговування відповідного об'єкта, має право на першочергове укладення договору оренди землі на строк до 50 років або припинення дії договору оренди землі.

Таким чином завершення будівництва та прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва є підставою для припинення на вимогу орендаря договору оренди земельної ділянки, на якій здійснювалось будівництво, що може бути вчинено також шляхом розірвання договору оренди в судовому порядку, у тому числі і в разі відсутності згоди на припинення договору з боку орендодавця.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"