+38 (044) 581-79-54

Про неповний і скорочений робочий час

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

16 квітня 2020 року

 

Управління Держпраці у Рівненській області на своєму офіційному веб-сайті (http://dsp.gov.ua), звернули увагу, як правильно запроваджувати неповний робочий час і чим він відрізняється від скороченого робочого часу.

Неповний робочий час можна встановити за угодою роботодавця і працівника на певний строк і без зазначення строку. В обов'язковому порядку на прохання працівника неповний робочий час встановлюють: для вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 14 років, дитину-інваліда, для догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку. Також за згодою роботодавця неповний робочий час може запроваджуватися для всіх категорій працівників.

Запроваджують неповний робочий час із завчасним попередження працівників не менше ніж за два місяці. Адже відповідно до ст. 32 КЗпП - це зміна істотних умов праці. Якщо ж неповний робочий час встановлюють за бажанням працівника, то попереджати працівника за два місяці не потрібно, і він може бути запроваджений з будь-якого моменту.

В заяві про встановлення працівникові неповного робочого часу зазначають:

1) вид неповного робочого часу (неповний робочий день чи неповний робочий тиждень);

2) режим роботи під час неповного робочого часу (час початку та закінчення роботи);

3) період, на який встановлюється неповний робочий час тощо.

Оплачують працю у випадках неповного робочого часу пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Натомість скорочений робочий час встановлюють:

- для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень;

- для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень;

- для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тиждень;

- для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших) - скорочена тривалість робочого часу встановлюється законодавством.

Тобто, скорочений робочий час та його тривалість встановлені законодавством тільки для окремих категорій працівників. При скороченому робочому часу працю оплачують як за повний робочий день.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"