+38 (044) 581-79-54

Щодо зменшення орендної плати і зарплат

Шевчук Петро Васильович

керівник Західноукраїнського регіонального офісу

Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

14 квітня 2020 року

 

Верховною Радою України схвалено зміни до Держбюджету-2020 (законопроект № 3279-д), які розробленоз метою вжиття заходів з нейтралізації негативних наслідків поширення COVID-19 та підтримки економічної активності в країні, зокрема, встановлено обмеження на заробітні плати державним службовцям та переглянуто питання орендної плати за користування нерухомим майном.

Документом переглянуто доходи та витрати Держбюджету та передбачено створення фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, на період дії карантину. Змінами до бюджету передбачено, зокрема, обмеження зарплат держслужбовців та бюджетників сумою, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року (47 230 грн).

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати особам, які безпосередньо задіяні у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Також переглянуто питання щодо орендної плати для бізнесу. Встановлено, що з моменту установлення карантину, і до його скасування, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж всього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

У такому випадку розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

Вказані витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов'язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

Дана норма не поширюватиметься на суб'єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"