+38 (044) 581-79-54

Щодо оголошення простою на підприємстві

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

03 квітня 2020 року

 

30 січня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду (далі – Верховний Суд), постановою у справі № 210/5853/16-ц сформував правовий висновок, що для оголошення простою на підприємстві необхідна повна зупинка його роботи.

У даній справі працівники підприємства звернулись до суду з позовом про стягнення заробітної плати. Позов обґрунтовано тим, що їм був оголошений простій у роботі, у зв'язку з чим працівники не отримували від відповідача належної заробітньої платияку б отримували, якби працювали. На думку позивачів, простій було оголошено незаконно.

Місцевий суд залишив позовні вимоги позивачів без задоволення. Рішення мотивовано тим, що при встановленні простою працівникам роботодавцем було вжито заходів для збереження їх зайнятості, оскільки їм неодноразово пропонувалася інша робота на підприємстві, від якої вони відмовлялися, а також відповідачем обґрунтовано встановлено оплату позивачам за час простою у розмірі 2/3 від окладу, що відповідає вимогам колективного договору та не суперечить вимогам ст. 113 КЗпП.

Однак апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги, вказавши, що відповідачем було порушено процедуру оголошення простою позивачам, оскільки були відсутні передбачені ст. 34 КЗпП умови для оголошення простою, тобто зупинення роботи, яке викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком апеляційного суду.

Верховний Суд зазначив, що підприємство не довело, що роботи на виробництві були зупинені, при цьому робочі функції позивачів не були зупинені, а виконувались працівниками іншого підприємства.

Відповідно до ст. 34 КЗпП, що простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"