+38 (044) 581-79-54

Щодо оформлення первинних документів

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

18 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 3 червня 2019 року № 2519/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснює деякі питання, щодо оформлення первинних документів.

З посиланням на чинні норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) фахівці фіскальної служби зазначають, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:

·        назву документа (форми);

·        дату складання;

·        назву підприємства, від імені якого складено документ;

·        зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

·        посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

·        особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Як висновок, фіскали зауважують: неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"