+38 (044) 581-79-54

Щодо оформлення ТТН в електронній формі

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

11 липня 2019 року

03 червня 2019 року Міністерство інфраструктури України видало наказ «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» за № 413, якими запроваджується можливість оформлення товаро-транспортних накладних (далі - ТТН) в електронній формі.

Визначено, що товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку. ТТН може бути складена в паперовій та/або електронній формі та має містити обов'язкові реквізити, передбачені Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Оновлено правила оформлення документів на перевезення.

Товарно-транспортну накладну суб'єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, визначеної Правилами, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (П. І. Б.) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Оформлення товарно-транспортної накладної в електронній формі (е-ТТН) здійснюється таким чином: вона підписується за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача.

Мінінфраструктури дозволило вносити сторонам до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів слід додавати інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів, у паперовому та/або електронному вигляді.

У разі оформлення е-ТТН супровідні документи слід також додавати в електронній формі. Якщо ТТН оформлюється в паперовій формі, супровідні документи додаються в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом виписує замовник (вантажовідправник) у 3 примірниках. Усі примірники ТТН він засвідчує підписом.

Після прийняття вантажу згідно з ТТН водій (експедитор) має підписати всі її примірники.

У разі використання е-ТТН замовник (вантажовідправник) має надрукувати, підписати та надати водію (експедитору перевізника) в одному примірнику паперову копію е-ТТН для пред'явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху. Водій має проставити свій підпис на паперовій копії е-ТТН про прийняття ним вантажу для перевезення.

Наказ «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» за № 413 набере чинності з дня офіційного опублікування.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"