+38 (044) 581-79-54

Нові ДБН щодо проектування шкільних начальних закладів

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі Ен Сі», адвокат

05 вересня 2018 року

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україниприйнято нові державно-будівельні норми щодо проектування шкільних навчальних закладів - ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» (далі – ДБН).

ДБН є обов'язковими та поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

Зокрема, в оновлених ДБН введено:

- обов'язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;

- проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це створить можливість для відкритого простору в школах;

- обов'язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;

- обов'язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері «Антипаніка». Це підвищить безпеку.

Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в класах стане комфортною.

Особливої уваги заслуговує той факт, що ДБН вводять обов'язкове облаштування реального безбар'єрного простору для дітей з інвалідністю.

Це важливі зміни щодо інклюзивності у школах. По-перше, проектування всіх класів, навчальних кабінетів, ігрових кімнат, актових, спортивних залів та інших приміщень буде здійснюватися з урахуванням потреб дітей з інвалідністю. Це робиться у кожній школі обов'язково. Також будуть проектуватися додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвиткових занять.

За статистикою, сьогодні із 16 тисяч закладів середньої освіти в Україні 12 тисяч (75 % шкіл) мають безбар'єрний доступ до 1-го поверху, тобто пандус при вході в будівлю. Проте доступ до 2-го поверху вже мають лише 66 шкіл. Так само мають бути облаштовані спеціальні туалети, ліфти чи підйомники та інший інклюзивний простір.

Безбар'єрність є одним із головних принципів проекту «Новий Освітній Простір», який наразі реалізується Мінрегіоном, Міносвіти та ініціативною владою на місцях вже майже у 200 школах України.

Оновлені ДБН було розроблено на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"