+38 (044) 581-79-54

Про приватизацію державного та комунального майна

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»

кандидат юридичних наук, адвокат

12 березня 2018 року

 

7 березня 2018 року набрав чинності Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18 січня 2018 року № 2269-VIII  (далі – Закон). Закон прийшов на зміну ряду нормативно-правових актів, що регулюють реалізацію державного та комунального майна.

Положення Закону не поширюються на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, а також на відчуження належних державі пакетів акцій, в порядку передбаченому Законом «Про акціонерні товариства» та на вихід зі складу учасників ТОВ, учасником якого є держава і розмір державної або комунальної частки в якому становить 50 або менше відсотків.

Закон, зокрема, передбачає дворівневу систему приватизації:

  1. велика приватизація буде проходити по багатоетапній процедурі за участю авторитетного радника;
  2. об'єкти малої приватизації будуть реалізовуватися на електронних платформах.

Крім того, вводяться два способи продажу - аукціон і викуп об'єктів приватизації в тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже знаходилося в оренді.

Також, важливо врахувати, що покупцями не можуть бути держава-агресор, а також юридичні особи, в яких така держава бере участь, і ті, хто перебуває під контролем таких юридичних осіб, фізичні особи і юридичні особи країни-агресора.

Крім цього, брати участь в приватизації українських підприємств не зможуть:

офшорні компанії, які зареєстровані в офшорних зонах (згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України) з непрозорою структурою власності (бенефіціарні власники яких не розкриті на 100 відсотків), а також покупці, які походять з держави-агресора

- підприємства, створені за законами країн, які не співпрацюють з FATF, а також фізичні і юридичні особи, проти яких діють санкції;

- юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита в порушення вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та ін.

Прикінцевими положеннями встановлено, що приватизація (продаж) об'єктів, рішення про приватизацію, яких було прийнято до набрання чинності Законом, здійснюється і завершується відповідно до вимог цього Закону, крім об'єктів, за якими:

- дата проведення аукціону, конкурсу, викупу, продажу пакетів акцій (часток, паїв) господарських товариств, зазначена в опублікованому інформаційному повідомленні, доводиться на день після вступу в силу цього Закону;

- після завершення процедури продажу відбувається оформлення договору купівлі-продажу;

- на момент прийняття рішення про їх приватизацію належали до об'єктів групи Г згідно з класифікацією об'єктів приватизації, встановленої Законом «Про приватизацію державного майна», і щодо яких діє оцінка, або визначено радника для за результатами проведення конкурсу.

Приватизація об'єктів агропромислового комплексу, щодо яких на день набрання чинності Законом затверджені плани їх приватизації, здійснюється і завершується відповідно до вимог Закону «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі».

Крім того, рішення про приватизацію держпідприємств і/або господарських товариств, понад 50% акцій (часток), яких належать державі автоматично припиняє провадження у справах про банкрутство. Також забороняється порушувати справи про банкрутство таких підприємств-боржників, поки їх приватизація не буде завершена.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"