+38 (044) 581-79-54

Пом’якшення адміністративних обмежень для бізнесу

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

03 березня 2018 року

3 березня 2018 року набирає чинності постанова Правління Національного банку України від 1 березня 2018 року № 19 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – Постанова), якою знімаються істотні обмеження на репатриацію дивідендів іноземними інвесторами.

Даною Постановою передбачено три ключові моменти щодо пом’якшення адміністративних обмежень для бізнесу, а саме:

  • розширення для іноземних інвесторів можливості репатріювати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нараховані за 2017 рік;
  • розширення для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті;
  • розширення переліку операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

По-перше, Національний банк розширив для іноземних інвесторів можливість репатріювати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нараховані за 2017 рік.

Досі інвесторам можна було сплатити за кордон в іноземній валюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. При цьому суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами (для дивідендів за 2014-2016 рр. – до 5 млн дол. США на місяць, для дивідендів за період до 2013 р. включно – не більше 2 млн дол. США на місяць)

По-друге, Національний банк розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті.

Відтепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик в межах щомісячного ліміту 2 млн дол. США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку). Таке рішення Національного банку дасть можливість бізнесу більш ефективно управляти власними борговими зобов’язаннями перед нерезидентами.

По-третє, Національний банк розширив перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

Відтепер ця вимога, яка з квітня 2017 року становить 50%, не повинна буде застосовуватися до коштів, які компанія-резидент залучила у формі зовнішніх кредитів чи позик для рефінансування свого існуючого боргу перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками. Це полегшить для українських підприємств, насамперед експортерів, рефінансування наявних зобов’язань та подальше залучення коштів на зовнішніх ринках.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"