+38 (044) 581-79-54

Щодо спрощеної капіталізації банку та припинення банківської діяльності

Савенко Руслан Васильович

старший юрист  Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

29 червня 2017 року

16 червня 2017 року правління Національного банку України прийняло постанову «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набула чинності з 20 червня 2017 року (далі – Постанова).

Національний банк України даною Постановою визначив процедуру спрощеної капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи відповідно до вимог Закону України «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків».

Відповідні зміни, які передбачають зменшення строків розгляду поданих до Національного банку України документів та оптимізацію процедур капіталізації, внесені Постановою до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. Зокрема:

  • банк має право здійснити капіталізацію за спрощеною процедурою за умови отримання на це попередньої згоди Національного банку України;
  • Національний банк приймає рішення про надання банку попередньої згоди або про відмову в наданні попередньої згоди протягом десяти робочих днів після отримання документів;
  • визначено спрощений порядок погодження змін до статуту банку, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу за спрощеною процедурою;
  • упорядковано погодження набуття або збільшення істотної участі в банку при застосуванні спрощених процедур капіталізації та реорганізації банку.

Також Постановою врегульовується питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку України щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Тобто скористатись вкладникам таких банків можливістю отримати гарантований мінімум своїх коштів через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб стане проблематичним.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"