+38 (044) 581-79-54

Щодо порядку розрахунку ПДФО за цивільно-правовими договорами

09 грудня 2014 року

Федоришин Олександр Олександрович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», кандидат юридичних наук, адвокат

Державна фіскальна служба України у категорії 103.07 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) надало роз’яснення з питання: «Який алгоритм розрахунку ПДФО за цивільно-правовими договорами?»

З цього приводу податківці вказали на таке.

Відповідно до пп.164.2.2 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п.164.6 ст.164 ПКУ).

Згідно із п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.п.167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п.164.6 ст.164 ПКУ щодо доходів, зазначених в абз. 1 цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Наприклад, якщо платник податку отримав місячний дохід у вигляді винагороди, що дорівнює 14 000 грн., то податковий агент повинен виконати наступний алгоритм оподаткування даного доходу:
база оподаткування становитиме 13 636 грн., за вирахуванням єдиного соціального внеску (14 000 – (14 000 грн. х 2,6%) = 13 636 грн., де 2,6% - єдиний соціальний внесок); база оподаткування до якої застосовується ставка податку 15 % становитиме 12 180 грн. (десятикратний розмір мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня 2014 року); база оподаткування до якої застосовується ставка податку 17 % відповідно становитиме 1 456 грн. (13 636 грн. – 12 180 грн. = 1 456 грн.).

Далі визначається сума податку:

- за ставкою 15% оподатковується дохід 12 180 грн., з якого податок дорівнює 1 827,0 грн.;

- за ставкою 17 % оподатковується дохід 1 456 грн., з якого податок дорівнює 247,52 грн.

Отже, виходячи з прикладу, загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає утриманню податковим агентом з місячного доходу платника податку 14 000 грн. становить 20 74,52 грн. (1 827,0 грн. + 247,52 грн.).

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"