+38 (044) 581-79-54

Податок на нерухоме майно

22 лютого 2014 року

Бондар Роман Вікторович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

У зв’язку із доповненням Податкового кодексу України статтею 265, законодавцем було введено новий податок – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (надалі – податок на нерухомість).

Кожна фізична особа, яка має у власності житлове нерухоме майно, до 1 липня 2014 року отримає відповідне повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість.

Визначати суму податку будуть органи доходів і зборів України за місцем паспортної реєстрації платників податків.

У податковому повідомленні-рішенні буде вказана сума податку і відповідні платіжні реквізити органів місцевого самоврядування по місцезнаходженню кожного з об'єктів оподаткування.

Платник податків має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для звірки наступних даних :

- об'єкти житлової нерухомості, у тому числі їх долі, що знаходяться у власності платника;

- розмір житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності платника;

- право на користування пільгою по сплаті податку;

- розмір ставки податку;

- нарахована сума податку.

Ці дії краще вчинити платнику податків до отримання повідомлення про сплату податку на нерухомість з певною сумою, тобто до 1 липня року, за який проводиться сплата податку на нерухомість. Жителі сільської місцевості зможуть сплачувати податок через каси сільських (селищних) рад та отримати квитанції про прийом податків і зборів (в тому числі і податку на нерухомість).

Сплачені фізичними особами суми податку на нерухомість в 2013 році можна повернути або зарахувати в рахунок сплати цього податку в 2014 році. Для цього їм слід звернутися з відповідною заявою в орган доходів і зборів за місцем свого проживання (прописки).

Власники нерухомості мають пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, якщо сумарна житлова площа не перевищує: для квартир – 120 м2, будинків – 250 м2, квартир і будинків – 370 м2.

Згідно зi ст. 265 ПКУ, плaтити податок на нерухомість щорічно зобов'язaнi фізичні тa юридичні особи, у т. ч. нерезиденти, що володіють oб'єктами житлової нерухомості. Бaзою оподаткування служить житлова площа oб'єкту житлової нерухомості.

Ставка податку на нерухомість встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування (на даний час – 1218 грн.).

Ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:

* не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

* 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

*1 відсоток - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

* 2,7 відсотка - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

*1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

* 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Юридична компанія «Бі ен Сі», маючи значний досвід у податковому плануванні, вирішенні податкових спорів та супроводженні різноманітних податкових питань, надасть Вам необхідні податкові консультації з цього питання.

Про наступні зміни та роз’яснення законодавства України Юридична компанія «Бі ен Сі» інформуватиме Вас і в майбутньому.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"