+38 (044) 581-79-54

Щодо товарно-транспортних накладних та реєстраторів розрахункових операцій

09 грудня 2013 року

Бондар Роман Вікторович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Міністерство доходів і зборів України, листом від 19.09.2013 р. № 11569/6/99-99-22-01-03-15/1128 (надалі – лист) надало роз’яснення щодо необхідності ведення товарно-транспортних накладних для підтвердження правомірності формування платником податків податкового кредиту по проведеним ним господарським операціям.

Міністерство доходів і зборів України вважає, що платник не має підстав враховувати при формуванні собівартості товарів (робіт, послуг) вартість отриманих послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом у разі відсутності товарно-транспортної документації, що підтверджує отримання таких послуг, у тому числі товарно-транспортні накладних.

При цьому, відсутність товарно-транспортної накладної, незважаючи на наявність документів, що підтверджують фактичне отримання товару і його використання у власній господарській діяльності, не може бути єдиною підставою для невизнання витрат з придбання товарно-матеріальних цінностей, оскільки транспортною документацією (в тому числі товарно-транспортними накладними) підтверджується операція за наданням послуг з перевезення вантажів, а не факт придбання товару.

Окрім того, товарно-транспортні накладні не міститься в переліку документів, що визначають право на формування податкового кредиту.

Також Міністерство доходів і зборів України нагадало, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються:

- платниками єдиного податку 1-3 груп;

- при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва і наданні послуг юрособам усіх форм власності (окрім підприємств торгівлі і громадського харчування) у разі проведення розрахунків через касу.

Інші суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі, зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій на загальних підставах.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"