+38 (044) 581-79-54

Нові правила оцінки рухомого і нерухомого майна

01 листопада 2013 року

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

З 1 листопада 2013 року проводити оцінку рухомого і нерухомого майна для цілей оподаткування можуть лише експерти, які отримали спеціальний сертифікат.

Тепер, особам, що проводять оцінку рухомого і нерухомого майна для цілей оподаткування необхідно мати сертифікат за спеціалізацією «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» в рамках відповідного напряму оціночної діяльності (оцінка матеріальних об'єктів або оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів). Отримати його має право будь-який суб'єкт оціночної діяльності, який має діючий сертифікат з іншої спеціалізації в рамках того ж напрямку, за умови відповідності кваліфікаційним вимогам щодо зовнішнього контролю якості.

Таким чином, коло осіб, уповноважених видавати обов'язковий при операціях з нерухомістю документ про оцінку, звузився (до близько 300 осіб).

Внаслідок цього тривалість і кількість проведення оцінки майна збільшиться в рази.

Оцінка повинна проводитися відповідно до Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства.

Втім, звіти про оцінку, складені за старими правилами до 31 жовтня 2013 року включно, ще можуть використовуватися за умови, що термін їх дії не закінчився (він не може складати більше 3-х місяців з моменту оформлення звіту). Отже, останнім днем​​, коли теоретично може бути використаний звіт оцінювача, що не має спеціального сертифікату, є 31 січня 2014 року.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"