+38 (044) 581-79-54

Щодо змін в адмініструванні ЄСВ

01 жовтня 2013 року

Гарагонич Олександр Васильович

директор ЮК «Бі ен Сі», кандидат юридичних наук, адвокат

З 01.10.2013 року набрали чинності нормативно-правові акти, що регулюють порядок адміністрування ЄСВ органами Міндоходів. Відразу ж хочемо попередити - істотних змін для самих платників, крім того, що платити і звітувати необхідно буде вже в Міндоходів, а не в ПФУ, не сталося. Міндоходів затверджено «Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і «Положення про реєстр страхувальників» від 09.09.2013 року № 458. Щодо нововведень, то згідно вищевказаного Положення та Порядку не передбачено направлення страхувальникам повідомлення про взяття їх на облік як платників ЄСВ.

Крім цього, новим Порядком по сплаті ЄСВ не передбачено необхідності пред’явлення будь-яких документів для взяття на облік в органах Міндоходів платниками ЄСВ, які були зареєстровані в ПФУ (ця інформація автоматично передана на з ПФУ в Міндоходів, на виконання вимог закону).

Порядок складання і подання звітності з 01.10.2013 р. тепер регулюється нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 09.09.2013 року № 454 (надалі – Порядок № 454).

Нововведеннями Порядку № 454 в порівнянні з попереднім є те, що звітність тепер подається в орган Міндоходів за місцем обліку страхувальника, а не в ПФУ; звіт подається за формою, затвердженою Міндоходів (додаток 4 цього порядку); форма трішки відрізняється від своєї попередниці (вже не передбачено права керівників Міндоходів на затвердження рекомендованого графіку представлення звітності страхувальниками). Порядок № 454 набув чинності з 01.10.2013 р. На відміну від податкових декларацій, для звітності по ЄСВ відстрочень на застосування нових форм законодавством не передбачено, тому звітувати за вересень 2013 року необхідно буде вже по новій формі і в органи Міндоходів.

З 01.10.2013 року порядок і терміни сплати ЄСВ регулюються нормами Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 09.09.2013 року № 455 (надалі – Інструкція № 455). Інструкцією № 455 введено зміни по:

1) напрямку сплати ЄСВ (тепер сплачується на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Держказначействі (п. 4.2 Інструкцій № 455). Реквізити рахунків розміщені на офіційному веб-порталі Міндоходів в розділі «Реєстри» по адресу: http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri. Там же в додатку «Символи рахунків для зарахування ЄСВ в органах Міндоходів» приведені числові коди нарахувань. Згідно з примітками до цього застосування, опублікованими 02.10.2013 р., реквізит «призначення платежу» оформляється таким чином:

код ЄДРПОУ організації, код програмної класифікації витрат і кредитування державного бюджету/код тимчасової класифікації витрат і кредитування місцевих бюджетів, розмір тарифу ЄСВ (у %). Проте пізніше рекомендації були змінені: в полі «призначення платежу» необхідно вказувати код виду сплати, код ЄДРПОУ і вказати «Сплата єдиного внеску».

2) відповідно до п. 4.3 Інструкцій № 455 сплата ЄСВ за осіб, що знаходяться у відпустці по вагітності і пологам, та які одержують допомогу по вагітності і пологах, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, в якому були здійснені нарахування. Раніше, незважаючи на те що аналогічна норма в Інструкції була відсутня, такий же висновок можна було зробити на підставі норм ч. 8 ст. 9 Закону № 2464.

3) підкоригований порядок сплати недоїмки у разі отримання вимог про сплату недоїмки - тепер сплатити вказану в повідомленні суму необхідно буде впродовж 10 календарних, а не робочих днів.

4) інвестор (оператор) за угодою про розділ продукції (у тому числі постійне представництво інвестора нерезидента), що використовують працю фізичних осіб, виділені в окрему категорію працедавців.

5) відсутні норми, що регулюють порядок нарахування ЄСВ особами-підприємцями на дохід членів їх сімей, що беруть участь в підприємницькій діяльності. Нагадаємо, що хоча такі норми містилися в попередній Інструкції, на практиці їх застосування було неможливим, оскільки законодавством передбачено використання праці членів сім'ї підприємцями можливо тільки на загальних умовах (трудові стосунки або цивільно-правовий договір).

З 01.10.2013 року розблоковані рахунки органів Міндоходів для сплати ЄСВ, усі суми ЄСВ з 01.10.2013 року сплачуються на нові рахунки. До 30.09.2013 року ЄСВ (у т. ч. нарахований за вересень) необхідно було сплачувати на «старі» рахунки органів ПФУ.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"