+38 (044) 581-79-54

Подання звітності з єдиного внеску при зміні місцезнаходження платника податків

19 вересня 2013 року

Солонина Ігор Юрійович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Згідно п. 49.1. Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податкова декларація подається за звітний період у встановлені ПКУ строки до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом 10.1.6 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року №1588, визначено, що до взяття на облік платника податків в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов'язки платника податків за попереднім місцезнаходженням.

У листі від 30.08.2013 р. № 11149/5/99-99-17-03-01-16, № 22777/03-01 Міндоходів та ПФУ повідомили, що до 30 вересня 2013 року звітність з ЄСВ приймається органами Пенсійного фонду.

Відповідно до статті 6 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року N 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 року за N 1014/18309, строки подання чергового звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску - не пізніше 20 вересня.

Нормами п. 66.3 глави 6 розділу II ПКУ передбачено, що у разі проведення держреєстрації зміни місцезнаходження платника податків, внаслідок якої змінюються адміністративно-територіальна одиниця та орган ДПС, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни його податкової адреси органами ДПС за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків відповідно проводяться процедури зняття з обліку/взяття його на облік.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному органі ДПС і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну держреєстрацію таких змін органами державної реєстрації. У такому випадку платник податків зобов'язаний подати органу ДПС за новим місцезнаходженням відповідну заяву протягом 10 календарних днів із дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) у порядку, визначеному центральним органом ДПС. У разі неподання такої заяви протягом зазначеного строку платник податків несе відповідальність згідно із законом.

До взяття на облік платника податків в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) і виконує інші обов'язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), тобто до податкової за попереднім місцем реєстрації.

В той же час, згідно п. 10.1.4. Порядку обліку платників податків і зборів в органі державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до:

- закінчення поточного бюджетного року у разі реєстрації зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків, яким згідно з частиною восьмою статті 45 Бюджетного кодексу України сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (згідно статті 3 Бюджетного кодексу України 31 грудня);

- закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та орган державної податкової служби вже повідомив платника податків про її проведення;

- повернення надміру сплачених платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, і термін повернення переплати чи відшкодування настав;

- закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань та спливу місячного строку після закінчення процедур адміністративного оскарження, якщо в результаті таких процедур органами державної податкової служби прийнято рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"