+38 (044) 581-79-54

Актуальні питання подання податкової звітності та звітності з єдиного внеску

05 вересня 2013 року

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

Правове регулювання подання податкової звітності та звітності з єдиного внеску передбачено Податковим кодексом України (далі – ПК України), Бюджетним кодексом України (далі – БК України), Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також Порядком обліку платників податку і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 за № 1588.

Відповідно до п/п. 191.1.1. та п/п. 191.1.2. п. 191.1. ст. 191 ПК України контролюючі органи виконують функції з адміністрування податків, зборів, платежів та контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Відповідно до п. 41.1. ст. 41 ПК України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Таким чином, функції щодо адміністрування податків, зборів, платежів у тому числі і щодо сплати єдиного внеску належать органам доходів і зборів України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Тернопільський центральний універмаг» (далі – ТОВ «ЦУМ») змінило своє місцезнаходження в 2013 році та на даний час зареєстроване в Оболонському районі м. Києва.

Відповідно до абз. 1 п/п. 10.1.4. п. 10.1. в органі державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до закінчення поточного бюджетного року у разі реєстрації зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків, яким згідно з частиною восьмою статті 45 Бюджетного кодексу України сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Згідно ч. 8 ст. 45 БК України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Таким чином, ТОВ «ЦУМ» слід до 31.12.2013 р. подавати податкову звітність та звітність з єдиного внеску до органу доходів і зборів, в якому обліковувалося товариство до зміни свого місцезнаходження.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"