+38 (044) 581-79-54

Щодо продажу пального з бензовозів

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

16 листопада 2020 року

 

Державна податкова служба України (далі – ДПС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 09.09.2020 р. N 3780/ІПК/99-00-09-03-01-06 надала відповідь на питання щодо продажу пального з бензовозів.

Чи необхідно отримувати ліцензію на зберігання пального у разі здійснення торгівлі пальним через рухомий склад - бензовози?

У разі якщо підприємство має у власності або у користуванні місце (територію) де перебуватимуть бензовози, які є рухомими транспортними засобами, як ємності, що використовуються для зберігання пального у розумінні Закону № 481, в такому випадку, необхідно отримати ліцензію на зберігання пального, на таке місце зберігання.

У разі ж, якщо транспортні засоби бензовози використовуються виключно для переміщення пального по митній території України, без зберігання у них пального у певному місці (території), що перебуває у власності або у користуванні підприємства, в такому випадку ліцензія на зберігання пального не отримується.

Чи може вважатися оптовою торгівлею схема реалізації пального без місця оптової торгівлі шляхом відвантаження покупцю, юридичній особі - власнику автопарку, за його місцем діяльності, задля здійснення його комерційної діяльності на умовах договору поставки пального бензовозами з оплатою по безготівковому рахунку?

Оскільки пальне, яке планується заправляти у паливні баки автотехніки покупця, не призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю, а використовується для виробничого споживання, відповідно здійснення такого заправлення відповідає визначенню оптової, а не роздрібної торгівлі.

У разі заправки паливом декількох автомашин одного покупця слід виписувати та реєструвати окрему акцизну накладну на кожну заправку кожної автомашини покупця, чи одну загальну акцизну накладну на загальний об'єм відвантаженого палива за добу?

У випадку, якщо підприємство здійснює заправлення пальним техніки покупця з акцизних складів пересувних, перший примірник акцизної накладної може бути складений на загальний об'єм реалізованого пального за добу, окремо по кожному акцизному складу пересувному, та за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального, і зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом трьох календарних днів з дня фактичного отримання пального.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"