+38 (044) 581-79-54

Щодо зміни в обліку платників податку на прибуток – нерезидентів

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

09 вересня 2020 року

 

02 вересня 2020 року Державна податкова служба України видала інформаційний лист за № 16, в якому серед іншого надала роз’яснення в світлі нещодавніх змін до податкового законодавства згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» (далі – Закон № 786 – IX).

Серед іншого, контролери нагадали про зміни, передбачені щодо обліку платників податку на прибуток нерезидентів.

За чинними правилами п. 133.3 ПКУна облік у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням стає постійне представництво. Проте ці норми «не стикуються» з новим підходом до оподаткування нерезидентів, згідно з яким на облік стає саме нерезидент, а не його постійне представництво.

Тож новації Закону № 786 – IXвстановлюють, що нерезидент стає на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням свого постійного представництва до початку своєї господарської діяльності через таке представництво в порядку, установленому Мінфіном.

Нерезидента, який розпочав господарську діяльність через своє постійне представництво до реєстрації в контролюючому органі, уважають таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки - прихованими від оподаткування.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"