+38 (044) 581-79-54

Щодо нових штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Кожух Максим Сергійович

директор АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

15 червня 2020 року

 

10 червня 2020 року ГУ ДПС у Київській області на своєму офіційному сайті надало роз’яснення щодо нових штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» маємо нові штрафні санкції за невчасну реєстрацію:

- ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ;

- ПН, складених на операції, які оподатковують за нульовою ставкою;

- ПН, складених відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі операцій, визначених пп "а" - "г" вказаного пункту, та РК, складених до таких ПН;

- ПН, складених відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складених до таких ПН;

- ПН, складених відповідно до абзацу 14 п. 201.4 ПКУ.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН платника податку оштрафують в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень (пп. 120-1.1 ПКУ).

Якщо за результатами перевірки встановлять відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, тоді штраф сягне розміру 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн.(пп. 120-1.2 ПКУ).

Отже, штрафи за невчасну реєстрацію в ЄРПН застосовують і до ПН/РК, в яких не зазначають суми ПДВ. У таких випадках штрафні санкції нараховують у відсотках до обсягів постачання, встановлених Законом № 466.

Якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН та/або РК в ЄРПН, передбачені ст. 201 ПКУ, нараховані протягом періоду з 01 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, але грошові зобов'язання за ними станом на 23.05.2020 року неузгоджені (відповідні ППР знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено), то застосовують нові розміри штрафів, встановлені Законом № 466.

Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове ППР, а попереднє ППР вважають скасованим (відкликаним).

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою штраф в розмірі від 10 до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п.п. 120-1.1 ПКУ).

За відсутності реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, про що зазначено в ППР, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - слідує штрафу в розмірі 50% суми податкових зобов'язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"