+38 (044) 581-79-54

Щодо акту податкової перевірки як доказу

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

13 квітня 2020 року

 

Відповідно до рішення Верховного Суду від 05.04.2020 р. № 826/16217/17 встановлено, що акт податкової перевірки визнають недопустимим доказом, якщо в ньому відсутні підписи посадових осіб, які були зазначені у вступній частині акту.

Позиція попередніх судів:

Судами попередніх інстанцій встановлено, що в акті, складеному за наслідками перевірки ТОВ відсутні підписи посадових осіб, які були зазначені у вступній частині акту та проводили перевірку дотримання позивачем вимог податкового законодавства, зокрема, підписи головних державних ревізорів-інспекторів ГУ ДФС у місті Києві та наявні відмітки про перебування їх у відпустках на час складення даного акта. Даний акт визнано недопустимим доказом.

Позиція Верховного Суду

Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, з огляду на таке.

Згідно з ПК та Порядком № 727 результати документальних перевірок  оформлюються у формі акта або довідки документальної перевірки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт документальної перевірки, а у разі відсутності порушень - довідка документальної перевірки.

Акт (довідка) документальної перевірки складається у двох примірниках та підписується посадовими особами контролюючого органу, який проводив перевірку, а також посадовими особами платника податків (керівником платника податків або уповноваженою ним особою).

Підпунктом 4.1.7. пункту 4.1. ДСТУ 2732:2004 визначено, що підпис службового документа - реквізит службового документа, який свідчить про відповідальність особи за його зміст та є єдиний чи один з реквізитів, що надають документові юридичної сили.

Таким чином, враховуючи наведені вимоги ПК та Порядку № 727, а також приписи ДСТУ 4163-2003 та 2732:2004, підписання Акту перевірки посадовими особами контролюючого органу є основною умовою дійсності такого акту.

Допустимість як властивість доказів поєднує в собі декілька вимог. Доказ вважається допустимим, якщо він отриманий уповноваженим суб'єктом, з дотриманням належної правової процедури та є закріпленим у відповідному джерелі.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"