+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування на суму штрафних санкцій

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

05 листопада 2019 року

 

Державна податкова служба України (надалі – ДФС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 05 вересня 2019 року № 26/6/99-00-07-02-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо оподаткування на суму витрат, понесених боржником у зв’язку зі сплатою штрафних санкцій.

Посилаючись на норми Податкового та Цивільного кодексів України, податківці нагадують, що у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Окрім того, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку.

Таким чином, витрати у вигляді інфляційних сум, що розраховуються боржником, який прострочив виконання грошового зобов’язання, та трьох процентів річних від простроченої суми збільшують фінансовий результат до оподаткування, якщо такі суми коштів нараховані на користь осіб, які не є платниками податку на прибуток (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно допункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"