+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування орендного (лізингового) платежу

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

25 листопада 2019 року

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (надалі – ДПС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 24 жовтня 2019 року № 969/ІПК/04-36-04-01-16 роз’яснює питання щодо оподаткування процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу у разі дострокового розірвання договору.

Посилаючись на норми Податкового кодексу України, фахівці ДПС зазначають, що нарахування та сплата процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу не є об'єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, відсотки – це платіж за користування майном згідно з договорами фінансового лізингу (оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об'єкта фінансового лізингу).

Отже, у разі дострокового розірвання договору фінансового лізингу сплата процентів або комісій лізінгоодержувачем (орендарем) лізингодавцю (орендодавцю) втрачає статус складової орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу та підпадає під визначення складової послуг за користування майном (оперативної оренди), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно допункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"