+38 (044) 581-79-54

Щодо визначення податковим органом правочину нікчемним

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

04 вересня 2019 року

 

Відповідно до рішення Верховного Суду від 23.07.2019 р. № 2а/0370/307/11 встановлено, що покупець не має здійснювати контроль за дотриманням виконавцем послуг вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності.

Верховний Суд розглянув справу, за матеріалами якої податківці під час проведення перевірки дійшли висновку про фіктивність договору, на підставі якого був сформований податковий кредит.

Верховний Суд вказаа, що законом не передбачена можливість визначення податковим органом правочину нікчемним під час проведення перевірки суб`єкта господарювання на підставі припущень, що відповідні господарські операції з певними контрагентами було здійснено без наміру створення правових наслідків.

      Водночас суд підкреслив: платник податків (покупець) не має обов`язку та повноважень здійснювати контроль за дотриманням виконавцем послуг вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності тощо. Тож і в подальшому такий платник податків не повинен зазнавати певних негативних наслідків у вигляді позбавлення права на податковий кредит за можливу неправомірну діяльність будь-кого з контрагентів. Такий платник не повинен притягуватися до відповідальності в тому випадку, якщо він здійснював реальну господарську операцію.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"