+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування передачі майна у господарське відання

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат
23 серпня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 14 серпня 2019 року № 3797/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо оподаткування ПДВ операцій з передачі майна дочірньому підприємству на праві господарського відання.

З посиланнями на чинні норми Податкового та Господарського кодексів України, співробітники фіскальної служби повідомляють наступне.

У першу чергу, в ІПК нагадується, що право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника.

Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.

Отже, фіскали зауважують, що при передачі майна з господарського відання дочірнього підприємства на баланс власника майна не здійснюється постачання товарів в розумінні ПКУ, так як не здійснюється передача права власності на майно, а тому операція з передачі майна з господарського відання дочірного підприємства на баланс власника майна не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. 

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"