+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування лізингу з Білорусі

Ямчук Михайло Ростиславович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

05 серпня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 30 липня 2019 року № 3550/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо сплати податків за договорами фінансового лізингу з резидентами Республіки Білорусь.

Посилаючись на норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) та Закону України «Про фінансовий лізинг» фахівці ДФС повідомляють наступне.

За договором фінансового лізингу лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).

Лізингові платежі можуть включати:

а)       суму, яка відшкодовує частину вартості предмета лізингу;

б)      платіж як винагороду лізингодавцю за отримане у лізинг майно;

в)      компенсацію відсотків за кредитом;

г)       інші витрати лізингодавця, що безпосередньо пов'язані з виконанням договору лізингу.

Таким чином, податківці зробили висновок, що лізингоотримувач – резидент України, який виплачує лізингові платежі на користь лізингодавця – резидента Республіки Білорусь, має право на застосування зменшеної ставки податку, якщо одержувач цих платежів є їх бенефіціарним (фактичним) власником, податковим резидентом Республіки Білорусь, що підтверджується довідкою, та не здійснює діяльність в Україні через постійне представництво.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно допункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"