+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування операцій за договором доручення

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

16 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 24.06.2019 р. № 2891/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення на питання: як оподатковувати податком на прибуток та ПДВ операції з постачання послуг по отриманню та перерахуванню коштів згідно з договором доручення.

За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.

Щодо оподаткування ПДВ, то під час отримання повіреним коштів від покупців згідно з договором доручення за надані довірителем послуги у повіреного податкові зобов'язання з ПДВ за такою операцією не виникають. Адже фактично повірений не здійснював операцію з постачання таких послуг. Податкові зобов'язання з ПДВ за операцією з постачання послуг довірителем виникають безпосередньо у довірителя.

А ось послуги, надані повіреним довірителю згідно з договором доручення, за які повірений отримує визначену договором доручення винагороду, слід розглядати як окрему операцію з постачання послуг. Відповідно, така операція є об'єктом оподаткування ПДВ і ПДВ-зобов'язання за нею повірений має визначати у загальновстановленому порядку.

Щодо оподаткування податком на прибуток, то тут слід нагадати, що об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначають шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені ПКУ.

Щоправда, ПКУ не передбачено коригувань фінрезультату до оподаткування у разі здійснення оплати або приймання платежів від інших осіб повіреним у рамках договору доручення. Такі операції слід відображати за бухобліковими правилами відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ при визначенні фінрезультату до оподаткування.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"