+38 (044) 581-79-54

Щодо плати за користування неоформленою землею

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

15 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 26 квітня 2019 року № 1894/6/99-99-12-02-03-15/ІПК надає відповідь на питання,щодо плати за землю, а саме, наявність обов’язку зі справляння плати за землю (надалі – Плата), у випадку відсутності оформлених та зареєстрованих прав власності або користування на земельну ділянку.

Фахівці фіскальної служби нагадують, що Податковим кодексом України (надалі – ПКУ) передбачено реалізацію принципу платності користування землею у двох формах: земельний податок, який сплачується власниками земельних ділянок, а також постійними користувачами земельних ділянок державної або комунальної власності; та орендна плата, яка справляється на умовах договору оренди за надані у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності.

З огляду на те, що обов’язок із справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов’язань) Плати, у тому числі й земельного податку, власниками земельних ділянок та/або землекористувачами настає з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою у товариства не виникає обов’язок декларування зобов’язань з Плати (орендної плати та земельного податку).

Однак, податківці нагадують, що використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"