+38 (044) 581-79-54

Про оподаткування харчування працівників

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

07 червня 2019 року

 

Відповідно до рішення Верховного Суду від 10.06.2019 року по справі № 808/3611/16 встановлено, що додаткове благо повинно бути персоніфікованим.

Суть справи: підприємство оскаржило податкові повідомлення-рішення, якими йому було донараховано суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкцій та пені. Фіскали вказали, що позивач, здійснюючи харчування працівників, не включив такі послуги до їх загального оподатковуваного доходу.

Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили. Відповідно до колективного договору між адміністрацією і профспілкою підприємства, працівників, зайнятих на польових роботах, забезпечують гарячим харчуванням на час проведення таких робіт за принципом «шведського столу». Суди зазначили, що таке харчування проводилось без складання списків з зазначенням кількості наданих обідів конкретним працівникам, що унеможливлює ідентифікацію конкретних осіб, яким було надано такі послуги.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із таким висновком.

Відповідно до ст. 164 Податкового кодексу, до оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий ним як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім встановлених випадків.

Верховний Суд вказав, що таке додаткове благо повинно:

бути персоніфікованим та пов'язано із конкретною фізичною особою - платником податків;

- створювати певні вигоди для такої особи;

- надаватися податковим агентом;

- бути виражене у формі коштів, матеріальних або нематеріальних цінностях, послугах чи інших видах доходу.

Верховний Суд зазначив, що податківці не визначили конкретних працівників, у яких виникло додаткове благо, а донарахували ПДФО з суми, яку підприємство сплатило за обіди.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"