+38 (044) 581-79-54

Щодо помилки у податковій накладній

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат
01 липня 2019 року

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 20.06.2019 р. № 2822/ІПК/28-10-27-01-11 надала роз’яснення на питання: чи бути податковому кредиту у разі зазначення в податковій накладній назва покупця зазначена з помилкою?

ДФС повідомили, що податкова накладна з помилковою назвою покупця, яка не відповідає назві у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ і заважає ідентифікувати здійснену операцію. Тож поки помилку не виправлять, суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

Щоб виправити помилку у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при тому, що ІПН покупця (отримувача) зазначили правильно) постачальник (продавець) має право скласти розрахунок коригування. При цьому робити це потрібно на дату виявлення зазначеної помилки.

В такому розрахунку коригування усі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюють, а назву покупця, в якій допустили помилку, заповнюють без помилки. А ось графи 1 - 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А взагалі не потрібно заповнювати (їх залишаємо пустими).

Такий розрахунок коригування реєструвати в ЄРПН має постачальник. Після реєстрації розрахунок коригування є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його склали.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"