+38 (044) 581-79-54

Про податки у разі прощення боргу

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі Ен Сі», адвокат

07 червня 2019 року

Головне управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області в своїй індивідуальній податковій консультації від 31 травня 2019 року № 2506/Я/ІПК/04-36-13-02-07 роз’яснює питання, як сплачуються податки у разі  прощення основної суми боргу.

Посилаючись на норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) та Цивільного кодексу України (надалі – ЦКУ) податківці зазначають наступне:

Передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов'язання за договором іпотеки вважається продажем нерухомого майна. При цьому, якщо заставне майно, яке відчужується у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), було придбано за рахунок коштів такого кредиту, то дохід, отриманий внаслідок такого відчуження, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Але, крім того, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, у вигляді основної суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Отже, у разі якщо кредитором (банком) було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту), то з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного. При цьому, у разі повідомлення платника податку про прощення (анулювання) основної суми боргу, він самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"