+38 (044) 581-79-54

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні розрахункових операцій за допомогою платіжних систем

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»
11 квітня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 01 квітня 2019 року № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК надала роз’яснення щодо питань із застосування реєстраторів розрахункових операцій (надалі – РРО) при здійсненні розрахункових операцій з покупцями та замовниками за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та ін.

Відповідно до п. 3 ст. 13 Закону України «Про електронну комерцію» продавець, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку.

У разі якщо, споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою зазначених вище платіжних систем (інтернет-еквайринг), такі операції здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).

Водночас в індивідуальній податковій консультації зазначається, що у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі, шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку, застосування РРО є не обов’язковим.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"