+38 (044) 581-79-54

Про контрольовані операції з імпорту/експорту

Шевчук Петро Васильович

керівник Західноукраїнського регіонального офісу

Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат
12 березня 2019 року

 

13 лютого 2019 року Державна фіскальна служба України надала індивідуальну податкову консультацію за № 513/6/99-99-15-02-02-15/ІПК щодо визнання контрольованими операцій з імпорту/експорту товарів через посередника (далі – Консультація).

У Консультації йдеться про те, що з 01.01.2019 набрала чинності нова редакція пп. 39.2.1.5 ПКУ, відповідно до якої, якщо в ланцюжку господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених пп. 39.2.1.1 ПКУ, право власності на предмет (результат) такої операції, перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб і операція між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалася платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та цим нерезидентом, якщо особи, до яких перейшло право власності:

• не виконують у такій сукупності операцій істотних функцій, пов'язаних із придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);

• не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).

Нова редакція пп. 39.2.1.5 ПКУ втратила посилання виключно на пов'язану особу-нерезидента, та станом на тепер належить до будь-яких контрольованих операцій, які передбачених пп. 39.2.1.1 ПКУ.

Крім цього, у разі якщо посередником є резидент України, тобто операції між платником податку та посередником не можуть розглядатися як контрольовані операції, то операції з придбання товарів платником-резидентом у нерезидента, у разі якщо право власності на такі товари переходить спочатку до іншого резидента, який не виконує істотних функцій та не використовує істотних активів, вважаються контрольованими між таким платником-резидентом та нерезидентом.

Платник-резидент у цьому випадку повинен подавати звіт про контрольовані операції.

Водночас кожен конкретний випадок стосовно визнання операцій з імпорту або експорту товарів (сировини) за допомогою посередника-резидента України, до якого переходить право власності, контрольованими операціями має розглядатися з урахуванням договірних умов, обставин здійснення відповідних операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувалися.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"