+38 (044) 581-79-54

Оподаткування внесення вкладів до статутного капіталу

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

26 березня 2019 року


 

15 березня 2019 року Державна фіскальна служба України надала індивідуальну податкову консультацію про оподаткування операцій із внесення учасником товариства до статутного капіталу вкладу у вигляді грошових вимог до товариства за договором безвідсоткової фінансової допомоги за № 1047/6/99-99-15-01-01-15/ІПК (далі – Консультація).

У Консультації йдеться про те, за наслідками отримання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги у товариства виникла кредиторська заборгованість перед його учасником. Водночас одноосібний учасник товариства заявив про наміри щодо внесення до статутного капіталу додаткового вкладу у негрошовій формі, а саме - у вигляді його дебіторської заборгованості до підприємства за договором поворотної безвідсоткової фінансової допомоги. Як оподатковується така операція?

ПДВ. Операція з внесення одноосібним учасником товариства до статутного капіталу прав вимоги кредиторської заборгованості в обмін на корпоративні права (частку в статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного законодавства, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Податок на прибуток. Для платників, які застосовують коригувальні різниці, положеннями Податкового кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями із внесення позичальником до статутного капіталу товариства права вимоги кредиторської заборгованості за надану безвідсоткову поворотну фіндопомогу. Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку.

ПДФО. Сума внеску (додатковий вклад) до статутного капіталу товариства у вигляді грошових вимог до товариства за договором безвідсоткової поворотної фіндопомоги не є об'єктом оподаткування ПДФО та військовим збором для учасника товариства.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"