+38 (044) 581-79-54

Щодо кінцевих бенефіціарних власників

Кожух Максим Сергійович

директор АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

04 травня 2020 року

 

З 28.04.2020р. діють вимоги Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX(далі - Закон), який передбачаєтакожнові правила надання держреєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ) юридичних осіб.

На своєму офіційному сайті Міністерство юстиції України розвінчало декілька міфів, які поширені серед бізнес-спільноти.

Міф №1: необхідно терміново бігти до держреєстратора для оновлення інформації про КБВ, інакше на керівника юрособи буде накладено штраф.

В частині обов'язкового подання інформації про КБВ норми Закону почнуть працювати не 28.04.2020 р., а пізніше - з моменту набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи. Поки що такий наказ не прийнято. Тримісячний строк для оновлення інформації про КБВ почне спливати лише після набрання чинності таким наказом. До цього моменту держреєстратори проводять усі реєстраційні дії у звичайному режимі. Отже, поки що не потрібно штурмувати державних реєстраторів з проханнями оновити інформацію про КБВ.

Міф №2: необхідно кожного разу при зверненні до держреєстратора подавати структуру власності юрособи, нотаріально засвідчені копії паспортів КБВ.

Надавати додаткові документи для реєстрації змін до відомостей про юрособу (наприклад, структуру власності, нотаріально засвідчену копію паспорта КБВ тощо) вимагатимуть лише при зміні інформації про КБВ. В усіх інших випадках процедура реєстрації залишається без змін.

Міф №3: із 28.04.2020 р. потрібно подавати безліч нових документів, у тому числі таких, які ще не затверджено. Будуть одні відмови в реєстрації.

До дня набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юрособи (який, знову ж таки, поки що не підписаний), подавати держреєстратору документи для встановлення відомостей про КБВ, у т. ч. і нотаріально засвідчених копій їх паспортів, не вимагають. Як і раніше, поки що достатньо заповнити необхідну інформацію у відповідній заяві.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"