+38 (044) 581-79-54

Щодо дистанційного проведення загальних зборів акціонерів

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

17 квітня 2020 року

 

16 квітня 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду.

Тимчасовий порядок діятиме лише на період запровадженого Урядом карантину і ще протягом трьох місяців після дати його завершення.

Відповідно до цього Порядку можуть бути проведені:

- річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 фінансового року;

- позачергові загальні збори акціонерів у випадках їх скликання;

- річні загальні збори учасників корпоративного фонду у 2020 році за результатами 2019 фінансового року;

- позачергові загальні збори учасників корпоративного фонду у випадках їх скликання.

Дистанційний порядок проведення загальних зборів передбачає, що емітент повинен мати договір з Центральним депозитарієм, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком.

Акціонери ж повинні взаємодіяти з депозитарною установою, з якою у них укладено договір щодо обслуговування рахунку в цінних паперах.

«Система для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину буде базуватися на існуючій інфраструктурі Центрального депозитарію та депозитарних установ. Емітенти будуть взаємодіяти з Центральним депозитарієм на підставі договору, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком, а акціонери - з депозитарними установами, з якими у них укладено договір з обслуговування рахунку в цінних паперах. Через депсистему інформація потраплятиме від емітента до акціонерів, і в зворотному порядку до емітента будуть потрапляти результати голосування акціонерів», - прокоментував суть нового порядку Максим Лібанов, член НКЦПФР.

Комісія звернулася до всіх акціонерних товариств і корпоративних фондів з проханням не наражати на небезпеку життя та здоров'я своїх співробітників і акціонерів і проводити такі важливі корпоративні події, як загальні збори, дистанційно.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"