+38 (044) 581-79-54

Щодо виключення учасника із ТОВ

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

22 листопада 2019 року

 

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 916/34/18 у постанові від 19 вересня 2018 року зазначив, що «прийняття рішення про виключення учасника з господарського товариства законом віднесено до компетенції загальних зборів учасників цих товариств, а не суду».

Суть справи: позивач просив суд виключити відповідача з господарського товариства.

Місцевий та апеляційний суди відмовили в задоволенні позову.

Колегія суддів Господарського суду ВС погодився з таким рішенням.

Відповідно до ст. 59 Закону «Про господарські товариства» та ст. 145 Цивільного кодексу, виключення учасника з господарського товариства належить до компетенції загальних зборів його учасників.

Верховний Суд зазначив, що таке виключення є санкцією за невиконання корпоративних обов'язків. Воно можливе лише за наявності визначених підстав.

Оскільки прийняття рішення про виключення учасника з господарського товариства законом віднесено до компетенції загальних зборів учасників цих товариств, а не суду, а суд лише перевіряє обґрунтованість та законність прийняття рішення про виключення учасника у разі подання останнім позову про визнання такого рішення недійсним, господарські суди дійшли правильного висновку про відсутність підстав для задоволення позову про виключення відповідача.

Прийняття такого рішення належить до виключної компетенції загальних зборів учасників, а суд лише перевіряє його обґрунтованість та законність у випадку оскарження.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"