+38 (044) 581-79-54

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування в сфері ІТ-бізнесу

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

 15 листопада 2016 року

На сьогодні застосування інформаційних технологій на ринку України є невід’ємною частиною ведення будь-якого виду господарської діяльності. Відповідно, спостерігається стрімкий розвиток сфери IT-бізнесу, яка забезпечує економіку послугами з впровадження таких інформаційних технологій.

Стрімкий розвиток сфери IT-бізнесу ставить перед юридичною практикою багато практичних завдань, у т.ч. й щодо вибору оптимальної моделі податкового планування.

У сьогоднішніх ринкових умовах найбільш оптимальним варіантом здійснення господарської діяльності в сфері ІТ, є здійснення такої діяльності на умовах спрощеної системи оподаткування ­(єдиний податок).

Для надання ІТ послуг за допомогою спрощеної системи оподаткування, зазвичай, обирають дві групи єдиного податку – ІІ і ІІІ групи. Щоб вибрати оптимальну для себе систему, з цих двох варто розрахувати навантаження, яке буде покладатися на компанію. Групи єдиного податку відрізняються між собою такими критеріями: сумою річного доходу; кількістю найманих працівників ; можливістю отримати статус платника ПДВ.

Підприємці на II групі єдиного податку, не можуть надавати послуги нерезидентам.

Варіант єдиного податку III групи з податком 3% або­ 5% і можливістю стати платником ПДВ є найбільш обґрунтованим у.

Для того, щоб оптимізувати сплату податку з заробітної плати (ПДФО, ЄСВ, військовий збір) замість укладення трудового договору з фізичною особою - працівником, практикується укладення контракту з фізичною особою-підприємцем. У такому випадку підприємством наймається невелика кількість штатних працівників, які постійно присутні в офісі та використовують робоче місце й інвентар компанії для роботи. Це потрібно для того, щоб уникнути штрафів при перевірках Держпраці (а це 30, 10 та 3 мінімальні заробітні плати).

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"